Pierwsza sesja beauty z tabletem graficznym

Po 10 latach robienia zdjęć doszedłem do etapu, w którym bez drastycznej zmiany dalszy rozwój byłby niemożliwy. Na biurko zawitał monitor Dell 22` z matrycą IPS, a pod monitorem tablet graficzny Wacom. Z tej okazji postanowiłem zorganizować sesję, która miała stać się pretekstem do wykorzystania możliwości dwóch wspomnianych wyżej urządzeń. Jak wypadły pierwsze zdjęcia beauty?

Każdy kto choć od czasu do czasu sięga po kolorowe czasopisma ma okazje natknąć się na rozmaitej maści zdjęcia. Spora część z nich to właśnie fotografie beauty. Osoby, które nie lubią zapożyczeń mogą przyjąć, że jest to mocniej stuningowany portret. Jest to jednak zbyt duże uproszczenie. Portret ze swojej natury to zdjęcie oddające rzeczywiste cechy fotografowanego obiektu. Zdjęcia beauty to zaś forma wykreowania postaci na nowo. Stąd podczas beauty – zwłaszcza dla topowych magazynów – nieodzowny jest sztab złożony z wizażystki, fryzjerki oraz stylistki plus jeszcze kilku innych osób.

Ponieważ fotografia jest w tej chwili moim sposobem na spędzanie wolnego czasu, a nie pracą zarobkową, a zdjęcia nie zostały zrobione dla żadnego magazynu, podczas naszej sesji skończyło się na wizażystce, modelce i mojej skromnej osobie.

Ekipa

Każdy zdrowo myślący fotograf nie powinien w swojej pracy pomijać osób stojących za efektem ostatecznym sesji – bez względu na to, jaki by on nie był :) Podczas naszej sesji za wizaż odpowiadała Estera Wasiak, a pozowała Adrianna Broda. Sesja odbyła się w studio Jakuba Werwickiego w Poznaniu.

Fotograf Poznań Mateusz Karatysz

Fotograf Poznań Mateusz Karatysz

Setup

Cała sesja wykonana została na niemal identycznym setupie. Na statywie z wysięgnikiem zawisła lampa 500Ws z modyfikatorem światła typu Beauty Dish i plastrem miodu – zestaw został ustawiony w pionowej osi symetrii twarzy. W kontrze po prawej stronie ustawiłem lampę 400Ws z kloszem i plastrem miodu. Na podłodze przed modelką zaległa parasolka z podpiętą lampą 100Ws – trochę zbyt słaba, dlatego w pewnym momencie zdecydowałem się na białą blendę. Opcjonalnie włączałem lampę doświetlającą tło.

Chcesz zobaczyć cały setup w formie graficznej? Wejdź na Fotograf Poznań | Mateusz Karatysz i przeczytaj cały wpis.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>